Taneční tábor Hutisko-Solanec - Téma tábora 2010

Letos proběhne celotáborová soutěž pod názvem Dobrodružství kolem světa za 8 dní.

Vzpomínáte si ještě na tábor v minulém roce? Jak by ne! Kdo by mohl zapomenout na dobro-družství, který jsme tam všichni prožili… Kdo by zapomenul na ohnivou show, klauna, zeď nářků a radosti, tančení a sebeobranu…? Kdo by mohl zapomenout na naše vedoucí a kuchaře… A to nejdůležitější – naši kamarádi a kamarádky. Tak na ně přece nikdy nezapomeneme! Bylo tam krásně, ale už je to všechno pryč. Tedy ne všechno – zůstaly nám vzpomínky a zážitky. A to je nejdůležitější.

A já mám pro všechny, kteří se těší na dobrodružství, hry, kamarády, koně, tanec… úžasnou zprávu:

JEDEME NA TÁBOR!!!

Tento rok se ovšem nepotkáme v táborové hře s Fernandem Magalhaesem a nepoplujeme na svých lodích, ale prožijeme nevšední zážitky po celém světě. Nemusíte se bát, že bychom putovali jako člen Reformního klubu v druhé polovině 19.století – Phileas Fogg. To určitě ne!

Naší celotáborovou hrou – úkolem, který musíme dokázat je, abychom se seznámili se světem jak jej ještě neznáme – k cestování použijeme téměř všechny možné a dostupné prostředky – od saní, lodě, balónu, vlak…až po slona. Zjistíme co pro nás znamená 180 poledník, ale hlavně zažijeme mnoho dobrodružství – setkáme se například s poruchou lokomotivy, v Singapuru prozkoumáme město z pohledu, který jste ještě nikde neviděli, projedeme pralesem na slonovi skrz Indické hory mezi dvěma městy, kde nevede železnice, kde se setkáme s…, spousty chrámů, tržiště a dalších…

Cesta kolem světa za 8 dní

V současné době se cestování stalo velkým trendem. Každoročně vyjíždí do zahraničí tisíce lidí. Obzvláště v létě za sluncem a mořem, ale v kurzu jsou i různé poznávací zájezdy, které se čím dál tím víc stávají vyhledávanějšími. Najdou se i jedinci, které láká extrémní prostředí a adrenalin a lezou třeba po horách v různých koutech země. Cestování není levnou záležitostí a ne každý si může dovolit vycestovat za hranice, ať už za sluncem, lenošením u moře, poznávačkou jiné kultury, nebo horolezením a prozkoumáváním svých možností v jiném prostředí. Tak jako jsme každý úplně jiný, tak má každý jiné přání a touhy i co se týče cestování. Ale snad každý se alespoň jednou zasnil nad tím, jaké by to bylo, kdyby mohl procestovat celý svět jako ve filmu "Cesta kolem světa za 80 dní".

I já nad tím přemýšlím a sním...jsem milionář a času mám také dost...vydávám se na cestu kolem světa...

Začínám v Evropě, kde jsou mým cílem státy Francie, Anglie, Španělsko, Itálie a Švýcarsko. Každý státeček má něco, proč bych ho rád navštívil. První zastávkou na mém putování po světě bude Švýcarsko, proslulé svými pověstnými "švýcarskými hodinkami". Ve Francii je mou zastávkou Eiffelova věž. V Anglii mě láká navštívit muzeum voskových figurín a proslulé Trafalgarské náměstí. Zalenošit si zajedu na španělské pláže a trochu adrenalinu mi zvednou býčí zápasy. Ani historie mi neuškodí, a tak se vydávám do Itálie, abych zhlédl Koloseum, Benátky a navštívil "stát ve státě", Vatikán.

Přemítám kam se vydat teď. Lákají mě arabské země a jejich kultura, kde muž je pánem, bohem je Aláh a posvátnou knihou Korán. Nacházím se v Saudské Arábii, kde obdivují nádherné mešity a starověkou kulturu. Ještě si zalenoším na plážích v Dubaji a už plánuji, jak se přesídlím na asijský kontinent. Už se vidím v Číně, Japonsku, Vietnamu a Korei, jak cestuji těmi nejjednoduššími dopravními prostředky po městech a ochutnávám vyhlášenou čínskou kuchyni. Po pár dnech strávených v Asii mám rýže už dost a docela se těším, až se letadlem přemístím do Ameriky a dám si pořádný hamburger.

A jsem tu, v Americe, v zemi nekonečné svobody a možností. Nejprve chci vidět Hollywood - město filmu. Tady se točí ty filmy a tady jsou ty filmové hvězdy, co vídám každý den v televizi. Další zastávkou bude Los Angeles - město andělů. Je to tak vzrušující být ve městech, kde se točí filmy, které my pak jen sledujeme na obrazovce. Za další zastávku si vybírám Mexiko, tam ochutnám zas pro změnu mexickou kuchyni a podívám se na pravé mexické kaktusy. V Brazílii mrknu na plantáže kávy a brazilské krasavice a už jsem zase v letadle, letím na Kubu trochu si zalenošit, než se vydám do Afriky.

A jsem v Africe. Projíždím se lodí po Nilu, obdivuji pyramidy v Egyptě a nakupuji suvenýry pro přátele. Ještě se chci taky podívat na safari, abych viděl naživo všechny ty dravé šelmy. Poté se vydám do JAR, Jihoafrické republiky, kde si užiji další skvělé lenošení na pláži a koupání. A pak už jen poletím do Austrálie na klokany...

Tak to je má představa cesty kolem světa a mé přání, co bych chtěl v jaké zemi a na jakém kontinentu vidět. Třeba se mi to jednou splní... Třeba na táboře – alespoň v mých představách a v etapové hře…

Philease Fogg se kdysi v londýnském klubu vsadil, že objede zemi za 80 dní. Neuvěřitelné dobrodružství na tehdejší dobu. My jsme se nikým nevsázeli, jenom jsme si chtěli splnit dávný sen. Vyrazit směrem na východ a přijet ze západu. Přesvědčit se, že nám v zeměpise nelhali, že zeměkoule je opravdu kulatá. Naštěstí, ne jako ubohý pan Fogg, jsme na to měli delší dobu, plných 8 dní.

Jednotlivé etapy:

Přílet do Bangkoku - Přílet do Bangkoku, večerní prohlídka města.

Výlet k řece Kwai - Výlet do jedné z nejkrásnějších oblastí Thajska. Cesta panenskou přírodou vede ve stopách pohnuté válečné historie až k mostu na řece Kwai, který v legendárním románu proslavil spisovatel Pierre Boulle. Předtím navštívíme plovoucí trhy v Damnoen Saduak.

Řeka Kwai - Hlavní turistickou atrakcí téhle oblasti je jízda vlakem v úseku s přiléhavým jménem Železnice smrti, která za války spojovala Thajsko s Barmou a v japonské režii ji za nelidských podmínek postavili váleční zajatci.

Ayutthaya - Brzy ráno vyrazíme do Ayutthayi – kdysi mocného centra říše Jihovýchodní Asie. Poté, co Ayutthayu vyplenili Barmánci, bylo město úžasných staveb znovu celé odkryto až v roce 1956.

Sydney - Orientační prohlídka města považovaného za jeden z nejpůvabnějších přírodních přístavů světa. Slavná budova opery, historickou čtvrť The Rocks, most Harbour Bridge, městský prospekt George Street, vyhlídkovou věž s otočnou restaurací AMP Tower, mořské akvárium, čínské zahrady. Městem projedeme monorailem a lodí pak zálivem.

Blue Mountains - Rezervace Blue Mountains (hory s modravým oparem, který způsobují výpary z eukalyptů). Zastávka v rezervaci divokých zvířat, kde spatříte klokany, medvídky koala, ježury či pštrosy. V Modrých horách si pobyt zpestříte vyhlídkou na skalní formaci Tři sestry, túrou eukalyptovým lesem a projížďkou po nejstrmější železnici na světě.

Austrálie - Nový Zéland - Aucklandu na Novém Zélandu. Vyhlídkové místo Mt. Eden nebo Kelly Tarltons – expozici polárního bádání s kolonií živých tučňáků. Lodí se dopravíme na sopečný ostrov Rangitoto a pokud bude počasí přát, vystoupíte na jeho vrchol.

Rotorua - Přejezd do městečka Rotorua, centra termální oblasti Whakarewarewa s termálními prameny, vřídly a gejzíry. Zhlédnete hudební a taneční vystoupení domorodého souboru a seznámíte se s chovem a stříháním ovcí na Novém Zélandu.

Wai-O-Tapu – Taupo - Odjezd do Taupo, Wai- O-Tapu Thermal Wonderland se známým gejzírem Lady Knox. Dále navštívíte vodopády Huka. Možnost vyjížďky lodí po jezeře Taupo či Bungee Jumpingu na nejznámějším místě na světě.

Havajské Ostrovy - Prohlídka Honolulu, pojedete se podívat na přístav Pearl Harbor a památník křižníku Arizona, který je mementem napadení USA na počátku druhé světové války.

Los Angeles - Prohlídka města, při níž navštívíte výstavní čtvrtě boháčů v Beverly Hills a Hollywoodu, slavnou Rodeo Drive. Zastavíte se v ulicích Sunset Boulevard a Hollywood Boulevard se slavným premiérovým kinem Mann’s Chinesse Theater a chodník slávy s otisky filmových hvězd.

Las Vegas - Světové metropole hazardu a nočního života Las Vegas. Cestou se stavíte v opuštěném městě duchů Calico, které kdysi zrodil vír zlaté horečky. Poznání kasin a hráčských taktik.

Las Vegas - Grand Canyon - Výlet ke Grand Canyonu Vás zavede k unikátní přírodní formaci s hloubkou až 1.600 metrů. Procházka po jeho strmém okraji nebo z vrtulníku.

New York - Prohlídka světové metropole. Lodí Liberty Island se Sochou svobody či Ellis Island s muzeem emigrace. Projdete jižní Manhattan s ulicemi Broadway či Wall Street se známou burzou cenných papírů, Čínskou a Italskou čtvrť, SoHo, TriBeCa a další. Neunikne Vám ani oblast Páté avenue, Times Square a Central Parku. V podvečerních hodinách se přesunete do okolí Empire State Building a na vyhlídkové terase budeme sledovat rozsvěcující se město.

...a mnoho dalších.

Prostě báječná dobrodružství, veselé příhody a neuvěřitelné nebezpečí čekají na Vás. A co je tedy cílem, kromě získání zážítků z netradičního cestování, vzrušení a nevšedních zážitků? Certifikát cestovatele od Akademie věd. Dostanete se do nejexotičtějších koutů na zemi, na moři i v oblacích. Dobrodružství doprovázejí různé překážky i různí lidé.

Toplist TOPlist
Facebook
Video
Taneční tábor Hutisko-Solanec